پژواک سکوت

درخواست بررسی توانایی خامنه ای درادامهء رهبری، واکنشی به حاکمیت

در حالی که امروز شنبه، 24 مرداد، غالب خبرگزاری های جهان توجه خود را به آزادی آقای مومنی و بازگشت وی به آمریکا معطوف کرده بودند، چند رخداد دیگر نیز در جهان خبر ساز شده بود. از آن جمله، اعدام 2 نفر به جرم تجاوز جنسی در استان فارس و سقوط هواپیمای تعلیماتی و کشته شدن دو سرنشین آن؛ اما در این بین دو خبر دیگر نیز بررسی شده بود که از لحاظ موضوعیت دارای اهمیت بیشتری می باشند. اول مقاله ای در خصوص دست یابی احتمالی ایران به بمب اتمی و بهترین راه کارهای سیاسی در این خصوص ( که به لحاظ موضوعیت آن می شود در وقتی دیگر به آن پرداخت، چرا که دچار گذشت تاریخ بررسی نمی شود) و دومین آنها، خبر ِ نامهء جمعی از نمایندگان‌پیشین مجلس به رئیس شورای نگهبان.آیا آیت الله خامنه ای هنوز توانایی رهبری جامعه را دارد؟

ادامهء مطلب-رنگ زمینه-3
+   امین ف ; ۱۱:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢٤
دنباله: Donbaleh بالاترین : Balatarin     پيام هاي ديگران ()  
 

سازمان ملل به احمدی نژاد تبریک نگفته است


ترجمهء مقاله ای از خلیج تایمز (Khaleej Times)
(خبرگزاری رویترز)
ترجمه: امین
سازمان ملل: روز چهارشنبه سازمان ملل اعلام کرد که دبیرکل سازمان ملل، آقای بان کی-مون( Ban Ki-moon)، به آقای احمدی نژاد در خصوص انتخاب مجدد وی تبریکی نگفته است و با این کار سخن پیشین خود را پس گرفت.
آقای بان کی مون با فرستادن پیام قصد تایید احمدی نژاد را نداشته
در روز سه شنبه و در پاسخ به آنکه آیا سازمان ملل پیام تبریکی برای احمدی نژاد فرستاده است یا خیر، پاسخ از جانب سخنگوی این سازمان،  ماری اوکابه (Marie Okabe)، <<بله>> بود، اما وقتی چهارشنبه، یعنی روز بعد خبرنگاران خواهان توضیحات بیشتری پیرامون این پیام تبریک شدند وی توضیح داد که از پیام فوق الذکر به هیچ وجه معنای تبریک نامه به احمدی نژاد را نمیشود برداشت کرد. ایشان اینگونه بیان کرد که: " اگر از ارسال این پیام، برداشتی چون تبریک نامه شود، تعبیر صحیحی نخواهد بود  " و اضافه کرد که سازمان ملل جزئیات پیام فوق را علنی نخواهد نمود. اوکابه در ادامه اینگونه توضیح داد : "در واقع آقای بن کی-مون از موقعیتی که در پی تحلیف آقای احمـدی نژاد پیش آمده بود استفـاده کرد تا امیدواری خود در جهت ادامهء فعالیت های تنگاتنـگ منتطقـه ای و بین المللـی با ایران را نشان داده باشد "؛ در این میان...


ادامهء مطلب-رنگ زمینه-3
+   امین ف ; ٥:۳٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢٢
دنباله: Donbaleh بالاترین : Balatarin     پيام هاي ديگران ()  
 

دادگاهی اعضاء سفارت ها،اهداف و دلایل آن

(منبع عکس: سایت بی بی سی)
با شروع دور دوم به اصطلاح، دادگاهی های عوامل آنچه از جانب حاکمیت ایران آشوب های اخیر، نامیده شده؛ چیزی که بیش از همه غیر معمول مینماید، در مذان اتهام قرار داشتن سه تن از اعضاء سفارتخانه های فرانسه و بریتانیا است (حسین رسام،خانم نازک افشار و یک فرانسوی به نام کلوتید ریس). دولت ایران پیش از این نیز در یک اقدام غیر مترقبه، تعدادی از کارمندان ایرانی سفارت بریتانیا را به اتهاماتی مشابه دستگیر کرده بود. اما پس از آن بنا بر فشارهای همه جانبه از سوی دولت بریتانیا از یک سو و اتحادیهء اروپا از سوی دیگر، اجباراً تن به آزادی آنان داد. اما این بار همان بازی به نوعی دیگر در حال تکرار است. تا اینجای مسئله برای همگان مشخص و از لحاظ قوانین بین الملل، البته امری است عادی. اما آنچه ذهن را مشغول میکند...

ادامهء مطلب-رنگ زمینه-3
+   امین ف ; ۸:۳٢ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱۸
دنباله: Donbaleh بالاترین : Balatarin     پيام هاي ديگران ()  
 

بحث برانگیزی اقدام بریتانیا در پی اعزام دیپلمات بلند پایه به مراسم تنفیذمقالهء:<< تایمز آن لاین>>

نوشته:<<مارتین فلچر و فرانسیس الیوت>>
ترجمه: <<امین>>
_________________________________


دیروز بریتانیا، دومین شخص بلندپایهء خود در تهران را، به مراسمی فرستاد که طی آن، رهبر ایران، علی خامنه ای، حکم پرتنش آقای محمود احمدی نژاد را برای اعادهء کرسی ریاست جمهوری در یک دورهء دیگر به ایشان ابلاغ کرد و با این عمل خود، جرقهء مجادلات فراوانی را زد. وزارت امور خارجه و دول مشترک المنافع
(The forein and commonwealth office -F.C.O )، آقای پاتریک دیویس(Patrick Davies )، معاون اول سفیر بریتانیا در ایران را به این مراسم اعزام داشت. این درحالی صورت پذیرفت که از ابتدای نارضایی ها و اعتراضات پس از اعلام نتایج انتخابات دهم، ایران پیوسته...

ادامهء مطلب-رنگ زمینه-3
+   امین ف ; ۱٠:۳٤ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱۳
دنباله: Donbaleh بالاترین : Balatarin     پيام هاي ديگران ()  
 

طنزی در رابطه با اعترافات اراذل و اوباش

هرچه سعی کردم در خصوص این مطلب به نوعی دیگر بپردازم، دیدم هیچ وجه جدی و منطقی ندارد. تنها میشود تلخ ِ تلخ به آن خندید....

_________________________________

حالا بیست یا بیست و چند روزی میشه که من نور به چشمم نخورده بود؛ یعنی نور که نه، زیاد خورده بود، منظورم نوری به جز نورافکن ِ اتاق توجیه برادران خیر خواه بازجو بود. اون بنده خداها هم اولش فکر کردن منم مثه اونایه دیگه، از این اراذل و اوباشام؛ اما وقتی دیدن همه جوره حالیم شده که مسجد مستراح داره و صحــنش جای بعضـی کارا نیست{ حالا اونا نمیشنون، خداشون که میشنوه}، دیگه دَمِ خروس خون و نماز صبح، خدایـی بگم، جایی نبردنم. البته تا این براشون جـا بیافته یه چند روزی طول کشید{فکر کنم یه بیست روزی}، اما خوب این بیچاره ها هم وظیفه دارن دیگه.  آدم نباید زیاد توقع داشته باشه.

تو این سه چار روز اخیر، به جز اینکه کلی دوا درمونم کردن و به قیافم رسیدن و به جان خودم فقط و فقط پس گردنی و تیپا زدن{ که اونم واسه خیر و صلاح خودم بوده، حالا میگم} - راستی تا یادم نرفته بگم که اینقدر لطف دارن و خجالتم دادن که حتی دادن دکتر ماتحت مبارک رو هم یه جورایی راست و ریست کنه؛ نه اینکه من اصولاً همش میجنبم، یکی از برادرا باتونش اشتباهی سُر خورد و رفت توی اونجای من و این چند وقته نمی تونستم درست راه برم....

ادامهء مطلب-رنگ زمینه-3
+   امین ف ; ۱۱:۱۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱۱
دنباله: Donbaleh بالاترین : Balatarin     پيام هاي ديگران ()  
 

رابرت گیتس: زمان حمله اسرائیل به ایران رسیده است.(ترجمه)

رابرت گیتس (‌ Robert Gates)، وزیر دفاع ایالات متحده، در مقاله‌ای که در<<وال استریت جورنال>>( Wall Street Journal) چاپ شده بود، بیان کرده که گمان می‌کنم الان وقت خوبی برای اسرائیل باشد تا اقدامی نظامی برعلیه ایران بکند.

______________________________

نویسنده: دوید ریس(David ‌Rees)‌.

منبع: اکزَمینر دات کام(‌ Examiner.com).

مترجم: امین.

______________________________

Robert gates

دلیل بیان این سخنان هم اینگونه مطرح شده است که: با سرعتی که ایران به سوی دستیابی به سلاح هسته‌ای پیش می‌رود ( این امکان وجود دارد که ایران تا انتهای سال جاری میلادی، به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند)، دریچه‌ء شانسی که اسرائیل بتواند پیش از مسلح شدن ایران به سلاح مذکور و عدم توان پاسخ گویی ایران به این تهاجم وجود دارد، زمان بسیار کوتاهی باز می‌ماند و رو به بسته شدن است. به زودی ارجحیت نظامی اسرائیل( در مقایسه با ایران) رو به تضعیف خواهد گذاشت؛ در نتیجه، گیت اعتقاد دارد، اگر تا پیش از پایان امسال اسرائیل به ایران حمله کند، تعجب آور نخواهد بود.

اما این درگیری چه معنایی برای آمریکا خواهد داشت؟       بدلیل همپیمانی‌ِ کلیدی که اسرائیل با آمریکا دارد، ممکن است ایالات متحده در آتی، به این کشمکش وارد شود؛ با در نظر گرفتن درگیری آمریکا در دو جبههء جنگی‌ِ‌ عراق و افغانستان( که باید اضافه کنم دو جنگی هستند که از لحاظ افکار عمومی، نامحبوب‌ هستند)، رویاروی‌ِ نظامی با ایران می‌تواند تنها به مثابهء بنزینی بر آتش باشد. اگر به این مسئله بمب گذاری‌های بی‌نام و نشان پاکستان و بحران کرهء شمالی را هم اضافه کنیم، افق روشنی برای آیندهء نزدیک را نمی‌توان مّد نظر قرار داد.

پایان.

 

+   امین ف ; ٦:٥٠ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/۱٠
دنباله: Donbaleh بالاترین : Balatarin     پيام هاي ديگران ()  
 

کاریکاتوری تقدیم به همهء ایرانیان سبز.

(بنده از دوستان عذر می‌خواهم، سایز فایل بسیار بالا بود و برای غالب دوستان قابل رویت نبود. سایز را کمتر کردم، امیدوارم مشکل برطرف شده باشد. البته کیفیت و رنگ بندی تغییر کرده است، از این بابت هم عذر می‌خواهم.)

 

+   امین ف ; ٤:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٦
دنباله: Donbaleh بالاترین : Balatarin     پيام هاي ديگران ()  
 

توجه جهانی به ایران- به موازات جهانی شدن تظاهرات، رژیم واکنش نشان می دهد.

تظاهرات اعتراضی به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران، که آخر هفتهء گذشته، در حداقل هشتاد شهر از شش قارهء جهان برگزار شد، در خود نشانه‌ای نگران کننده برای حامیان آقای میر‌حسین موسوی، در تهران حمل می‌کرد :‌ تظاهر کنندگان، در چندین شهر مختلف در سراسر جهان، به وضوح پوسترها‌یی را همراه داشتند که مضمون آنها خواستاری‌ِ براندازی جمهوری اسلامی بود. 

_____________________________________

نوشتهء : رابرت فیسک ( Robert Fisk) از روزنامهء‌ ایندپندنت (Independent )

ترجمه : امین.

_____________________________________


   این چیزی است که نه آقای موسوی آن را خواسته باشد و نه .....

ادامهء مطلب-رنگ زمینه-3
+   امین ف ; ٦:٠٧ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٦
دنباله: Donbaleh بالاترین : Balatarin     پيام هاي ديگران ()  
 

هشدار آمریکا به ایران-کلینتون از ایجاد -چتری دفاعی -برفراز خلیج فارس سخن گفت !

خانم هیلاری کلینتون، معاون رئیس جمهور آمریکا ابراز داشت که اگر ایران به سلاح هسته‌ای دست پیدا کند، آنگاه ایالات متحده، برفراز کشورهای عربی حاشیهء خلیج فارس چتری دفاعی ایجاد خواهد کرد.

_____________________________

ترجمهء مقاله‌ای از آیریش تایمز( Irish times).

نوشتهء:دنیس استاونتون(Denis Staunton ).

ترجمه: امین.

_____________________________

ایشان در خلال یک نشست، که در شهرداری بانکوک برگزار شد، اظهار داشت که ایران باید متوجه باشد، دستیابی به سلاح هسته‌ای، توان امنیتی افزونی برای جمهوری اسلامی به بار نخواهد آورد. او اضافه کرد: " ما می‌خواهیم ایران این مسئله را محاسبه کند که چنانچه آمریکا، در یک اقدام منصفانه، چتری دفاعی بر فراز منطقه بگسترد و یا توان دفاعی همسایگانش را بالا ببرد، آنگاه آن گونه که ظاهراً ایران تصورش را دارد، داشتن سلاح اتمی نه دیگر میتواند کسی را بترساند و نه با توسل بر آن، بر کسی برتری خواهد داشت. "

.......

 

ادامهء مطلب-رنگ زمینه-3
+   امین ف ; ۸:٤٦ ‎ق.ظ ; ۱۳۸۸/٥/٢
دنباله: Donbaleh بالاترین : Balatarin     پيام هاي ديگران ()  
 

design by macromediax ; Powered by PersianBlog.ir
\